fbpx
Home Yazılım Çözümleri

Yazılım Çözümleri

Teknolojinin hayatın her alanına girdiği ortamda çapı fark etmeksizin bütün işletmelerin, kamu kurumlarının, kişilerin web sitelerine, çeşitli yazılım çözümlerine, kişiselleştirilmiş altyapılara gereksinimi olmaktadır. Bu noktada bir yazılım yapmak ya da mevcut bir yazılımı uyarlamak son derece profesyonellik gerektirmekte, sitenin işleyişini, güvenliğini, kullanım kolaylığını ve daha pek çok detayını ayrıntılı olarak ele almak gerekmektedir.

Ultimatif Ajans olarak on yılı aşkın süredir profesyonel kadromuzla yazılım çözümleri sunuyor, iş ortaklarımızın işlerini geliştirmeleri, hedeflerine hızlı ve güvenli şekilde ulaşmaları için gayret sarf ediyoruz. Her zaman kendimizi yeniliyor, alanımızda yaşanan en son gelişmeleri yakından takip ediyor ve bütün bunları yapar sonucunda çalışmalarımızda en modern teknolojiler kullanıyoruz. Bu çalışmamızda yazılım çözümleri alanında yaptığımız başlıca çalışmaların detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

174 1747832 php elephant logo php elephant gif hd png

PHP Özel Yazılım Geliştirme (Backend Çözümleri)

Yazılım çözümleri ile web uygulama geliştirmeleri yapılır ve bu kapsamda en çok tercih edilen programlama dillerinden birisi PHP’dir. Peki PHP nedir?

PHP’nin açılımı Hypertext Presprocessor kelimeleridir. Programlama dili, HTML içine gömülebilen, nesne yönelimli bir dildir. Rasmus Lerdorf 1994 yılında kendi kişisel ana sayfasını korumak amacıyla C dilinde bazı CGI programı yazmaya başlamış, bu da PHP’nin temeli oluşmuştur. Daha sonra web formları için geliştirilen yazılıma PHP/FI adı verilmiştir. Sunucu tarafından çalıştırılan PHP kodları istemci bilgisayara HTML içeriği olarak gelmektedir.

PHP SQLite, MySQL, SyBase, Oracle, IBM-DB2, Mongo ve daha pek çok veritabınını kullanmaya elverişlidir. Fakat yazılım dilinin bu kadar çok tercih edilme nedeni sadece yayınlığı değildir. Bunun yanında daha pek çok özellikle öne çıkmasından dolayı PHP bu kadar fazla tercih edilmektedir. PHP’yi öne çıkaran başlıca etkenler ise şunlardır:

111 e1630064150457

PHP Özel Modül Geliştirme

PHP yazılım dili pek çok farklılığa elverişlidir. Fakat onlarca sektörde yüzlerce firma hizmet vermekte ve her birisi ayrı ayrı çalışma sistemlerine sahip olabilmektedir. Bu da her firmanın kendine has modüle ihtiyacı olmasını gerektirmektedir. Yelpazenin bu kadar genişlemesi çoğu zaman mevcut yazılım dili modüllerinin ihtiyaçları tam olarak karşılayamamasına neden olmakta ve özel modül geliştirme gerekebilmektedir. Zaman zaman müşterilerimiz tarafından özel yazılmış ya da WordPress OpenCart gibi açık kaynaklı bir yazılımda sıfırdan bir özellik yazımı talep edilebilmektedir. Bu da tamamen iş sürecindeki, ürün ya da hizmet satışındaki, yani ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkmaktadır. Uzman yazılım ekibimiz hazır yazılımlarla çözülemeyen her türlü gereksinimde PHP özel modül geliştirme hizmeti verebilmekte, iş süreçlerinizi en etkili şekilde devam ettirebilmenize, rakiplerinizin önüne geçebilmenize yardımcı olmaktadır.

Big Data Çözümleri

Dijital dünyada yapılanların çeşitliliği, kullanıcı sayısı, kullanım süresi gibi etkenler arttıkça veri de artmaktadır. Bu noktada karşımıza big data adı verilen kavram çıkmaktadır. Dijital veri üretiminin artmasıyla birlikte ortaya çıkan verinin anlık anlaşılabilmesi kuruluşların hareket kabiliyetini arttırmakta, anlık anlaşılabilmeyi sağlayabilenleri daha avantajlı konuma getirmektedir. Ajansımız big data çözümleri ile geleneksel yazılımların yetersiz kaldığı anlara özel destek sağlamaktadır. Çünkü sistem yoğunlaştıkça, veri ve veri akışı arttıkça sistem yavaşlamakta, kullanıcılar sunuculardan veri akışını daha yavaş alabilmektedir. Firmamız sistemdeki yoğunlaşmayı önlemek için Mongo DB Memcache gibi teknolojilerden yararlanmakta, bu sayede sitelerinizin sunucularınızı en etkili şekilde kullanmaya devam etmesini sağlamaktadır. Big data çözümlerimizle anlık fiyat analizleri ve değişim endekslerinin takibi, ürünlerin geri dönüş fiyatı tahminle, eski müşterilerin takibi, eski müşterilerle iletişime geçme, gerçek zamanlı sorgu, sorgu raporları, kiralama, satış Pazar talepleri konularında yardımcı oluyoruz. Yine sektörel etkilerin takibi, fiyat sapma simülasyonları, istatistiksel takip, özel fiyat belirleme gibi çeşitli alanlarda destek veriyor, iş ortaklarımızın hareket kabiliyetini arttırıyoruz.

API Entegrasyonları

Application Programming Interface (API), yani Uygulama Programlama Arayüzü sayesinde bir uygulamanın işlevlerine uzaktan erişilebilir ve bu işlevler kullanılabilir. API entegrasyonu sayesinde çeşitli işlevlere izin verilebilir ve bunların istemciyi tanıması için anahtara gerek vardır. Anahtar ile kullanılacak erişimi onaylamak için de şifre gereklidir. API hizmeti veren sunucu kurum istemcinin başvurusuyla anahtarı ve şifreyi sağlamaktadır. Pek çok sistem ve firma hizmetlerini başka sitelerde kullandırmak için API desteği sağlamaktadır. Bunun için kimi zaman hazır yazılımlara modüller eklenerek entegre edilebilir. Mesela PHP ile yazılmış API’nin entegrasyonu için açık kaynaklı yazılımlar kullanılabilir. Fakat kimi zaman kullanıcılara daha farklı talepte bulunabilmektedir ve özel kodlanmış tasarımlar da isteyebilir. Uzman yazılımcı kadromuzla API entegrasyonları konusunda her türlü ihtiyacınızı karşılıyoruz. Dilerseniz hazır modül entegrasyonları, dilerseniz de tamamen öze kodlanmış bir oluşturabiliyoruz.

Güvenlik ve Sızma Testi (Penetrasyon Testi)

Dijital ortamda en önemli noktalardan birisi güvenliktir. Veri güvenliği olarak da adlandırabileceğimiz uygulamada sitelerinizin sahip olduğu her detayın, her türlü kurumsal, kişisel verilerin güvende kalması gerekir. Fakat her zaman art niyetli kişiler olmakta ve web sitelerine çeşitli yollarla sızarak sistemi bozma, veri çalma, finansa l bilgileri ele geçirme gibi girişimler yaşanabilmektedir. Bunun için de güvenlik ve sızma testi (penetrasyon testi) adı verilen uygulama yapılmalıdır. Penetrasyon testi kötü amaçlı bir saldırganın içten ya da dıştan vereceği zararı önceden görebilmek amacıyla yapılan bir saldırı simülasyonu olarak tarif edilebilir. Planlanmış simülasyon sayesinde zayıflıklar için alınabilecek önlemler tespit edilir. Güvenlik ve sızma testi sayesinde kurumsal güvenlik becerileri en üst seviyede tutulmaya çalışır ve dışardan gelebilecek saldırılar önceden görülerek önlem alınabilir. Sistem yatırımlarının güvende kalması sağlanır ve güvenlik açığı kaynaklı bilgi kayıplarına engel olunmaya çalışılır. Güvenlik ve sızma testi farklı şekillerde yapılabilir. BalckBox, Pentest, WhiteBox Pentest, GreyBox Pentest şeklinde sınıflandırılan test türlerinin her birisinin detayları farklıdır. Ajans olarak kurumsal veri güvenliğiniz için her türlü yazılım desteğini sağlayabiliyoruz. Planlama hazırlık, uygulama ve raporlama olarak üç adımda gerçekleştirdiğimiz test sonucunda zayıflıkları ve çözüm önerilerini sunuyor, güvenlik politikalarının belirlenmesi ve uygulanması hususunda önerilerde bulunuyoruz. Zayıflıklar kapatıldıktan sonra doğrulama testi yaparak sisteminizi en güvenli hale getiriyoruz.

Sanal Pos Entegrasyonu

E-ticaret her geçen gün artıyor ve iletmeler için global dünyaya açılma fırsatı veriyor. Fakat e-ticaret sitelerinin müşterilerinden ödeme kabul edebilmesi için bir sanal post altyapısı bulundurmaları gerekiyor. Sanal pos entegrasyonu sayesinde e-ticaret siteleriniz sanal pos sistemiyle iletişime geçirilir ve kartlardan çekim yapma imkanı elde edilir. Firmamız e-ticarette ödemelerinizi daha kolay alabilmeniz için gerekli entegrasyon yazılımını başarıyla yapmaktadır.

WordPress Onarım – Hata Çözümleri

WordPress dünya genelinde en çok kullanılan web içerik yöneticilerinden birisidir ve her geçen gün WordPress kullanıcılarının sayısı artmaktadır. Her ne kadar platform son derece gelişmiş olsa da zaman zaman hatalarla karşılaşılabilmektedir. Kullanıcılar WordPress’te en çok beyaz sayfa hatası, maksimum dosya boyut limiti, Admin paneli giriş hatası, temporary folder lost hatası, max execution time, 500-502-504-505 hataları, syntax error, error creating database connection karşılaşmaktadır. Bunlar dışında çakışma kaynaklı hatalarla karşılaşma olasılığınız da vardır. Ekibimiz WordPress onarım – hata çözümleri sayesinde sitelerinizi en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olmakta, gerekli rehberlik desteği sağlayarak hataların üstesinden gelmenizi sağlamaktadır.

WordpPress Optimizasyon ve Hızlandırma

WordPress her geçen gün geliştirilmeye devam etmekte, bu yönüyle de kullanıcılarına hep daha iyi bir deneyim yaşatmayı vaat etmektedir. Oldukça geniş eklenti yelpazesi ile her türlü ihtiyaca karşılık verse de kimi zaman kullanıcı hatası kimi zaman da yanlış eklenti tercihi, yanlış modül kullanımı gibi sitelerinizin yavaşlamasına neden olabilir. WordPress optimizasyon ve hızlandırma hizmetlerimiz WordPress altyapısına sahip sitelerinizde gerekli testleri, analizleri yapıyor, optimizasyonlar ve hızlandırmalarla daha verimli bir kullanım elde etmenizi sağlıyoruz.

OpenCart Onarım – Hata Çözümleri

OpenCart e-ticaret yapmak ve işini internet ortamına taşımak isteyenler için geliştirilmiştir. PHP tabanlı, açık kaynak kodlu bir platformdur. Kullanıcı dostu olması, kolay kurulumu, sınırsız üretici, ürün, kategori ekleme fırsatı, API desteği, geliştirilebilir olması gibi pek çok avantaja sahiptir. Muhasebe entegrasyonu ile kolay hesaplamalar yapılabilir ve ödeme modülü, pazarlama modülü, kargo yönetim modülü gibi birçok modülle müşterilere keyifli bir kullanım sunmaktadır. Zaman zamansa onarılması gereken hatalarla karşılaşılabilmektedir. Uzman yazılımcı ekibimiz OpenCart’ın her detayına hakimdir ve OpenCart onarım – hata çözümleri sayesinde sitelerinizde gerekli onarımları yapmakta, hataları kolayca çözüme kavuşturabilmektedir.

OpenCart Optimizasyon ve Hızlandırma

OpenCart’ın daha verimli kullanılabilmesi için kurumsal ihtiyaçlara, sektöre göre optimizasyonunun yapılması gerekir. Kimi zaman da platformu en verimli biçimde kullanabilmek amacıyla hızlandırma yapılmalı, siteleriniz daha hızlı olmalıdır. OpenCart optimizasyon ve hızlandırma çözümlerimizle platformdan alacağınız verimi arttırıyor, sitelerinizin daha kullanıcı dostu olmasını sağlıyoruz. Her zaman en güncel teknolojilerle en iyi hizmeti yerine getiriyoruz. Yazılım çözümlerimizde bütün yazılım dillerinin, altyapı platformlarını en iyi şekilde bilen, alanında eğitimli bir ekiple çalışıyoruz. Afyonkarahisar yazılım çözümleri alanında yardıma ihtiyacı olan bütün müşterilerimize destek sağlıyor hem bireysel hem de kurumsal web sitelerini en verimli hale getiriyoruz. Ülkemizin her yanındaki müşterilerimizin yazılım ihtiyaçlarında bir telefon mesafesinde yer alıyoruz.

musteri yorumlari
musteri yorumlari

Müşterilerimizden Gelen Yorumlar:

"Ultimatif ajans ile çalışmak gerçekten çok rahatlık verici. Özellikle Caner bey'e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum Başarılar Dilerim."

Testimonial Image
Op Dr Arif Aydın

Plastik Cerrahi Uzmanı

"Solido reklam aracılığı ile ultimatif ekibi ile çalışmaya başladık. Kendileri her konuda bize çok güzel çözümler sundular ve uyguladılar. Bence ultimatif bir ajanstan çok daha fazlası."

Testimonial Image
Sıtkı B.

Yönetim Kurulu Başkanı

"Otelimizin reklam ve sosyal medya yönetimini gerçekten çok başarılı bir şekilde yapıyorsunuz. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim."

Testimonial Image
Sayit O.

Genel Müdür

"Turizm gerçekten zorlu bir sektördür. Ultimatif bu sektördeki imkansızları çok kolay bir şekilde başarıyor. Otelimiz için gereken bütün çözümleri tek bir muhattap ile çözmek gerçekten çok rahatlatıcı"

Testimonial Image
Kadir B.

Genel Müdür

"İşinizi gerçekten severek yapıyorsunuz. Sizinle çalışmak da bizi mutlu ediyor 🙂 Başarılarınızın devamını dilerim."

Testimonial Image
Talha A.

Genel Müdür

"Turizm ve tur şirketi olarak yoğun tempomuzu rahatlıkla yönetmeniz bizi çok rahatlattı. Başarılarınızın devamını dilerim."

Testimonial Image
Sayit S.

İşletme Sahibi

"Reklam konusunda gerçekten harika işler çıkartıyorsunuz. Görsel tasarımları bir harika!"

Testimonial Image
Eyüp Ç.

Genel Müdür

Aklınızda Bir Proje Varsa, Birlikte Değerlendirelim?

Yazılım Çözümleri İçin Sizi Arayalım