fbpx
Home Kurumsal Web Sitesi Tasarımı
445868 PFBRE8 473

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi bir firmanın, şirketin, kurumun dijital ortamdaki kimliğidir. Uzun zamandır büyük şirketler pazarlama yatırımlarında dijital dünyaya önem veriyor ve bu konuda güçlü adımlar atmaya çalışıyorlar. İyi bir kurumsal web sitesi tasarımı ile de çok uygun bütçelerle, çok daha geniş kitlelere ulaşabiliyorlar. İyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak kurumsallık açısından büyük önem taşır. Hedef kitlenize güçlü idealleriniz olduğunu, teknolojiyi yakından takip ettiğinizi, gelişime açık olduğunuzu gösterebilirsiniz. Günümüzde sosyal medya kullanımı, internet alışverişi, online ödeme, online harcama, rezervasyon gibi istatistiklere baktığımızda dahi insanların zamanlarının büyük bölümünü dijital dünyada geçirdiklerini, nüfusun büyük çoğunluğunun burada olduğunu görüyoruz. Bu da web tasarımın önemini çok daha arttırmıştır. Her ne kadar bir web sitesi sahibi olmak çok önemli ise de yeterli değildir. Bugün arama motorlarında on milyonlarca web sitesi vardır ve bunlar her sektörde büyük bir rekabet içindedir. Bu nedenle kurumsal web sitesi tasarımı konusunda detaylara dikkat etmeli, hedef kitlenize ulaşabileceğiniz, dikkat çekici, merak uyandırıcı, arama motorları ile optimizasyonu olan, kullanışlı tasarımlara sahip olmalısınız. Ultimatif Ajans olarak dijital dünyada hedeflerinize en etkili şekilde ulaşmanızı sağlayacak çözümlere imza atıyor, alanında uzman ekibimizle markanızı geleceğe taşıyoruz. Profesyonel ekibimizle sizler adına kurumsal web tasarımlarını en ince detaylarına dikkat ederek yapsak da konu hakkında bilgi sahibi olmanıza da yardımcı oluyoruz. Bu yazımızda kurumsal web sitesi tasarımının detaylarını paylaşıyoruz.

Kurumsal Web Sitesinde Neler Olmalı?

Kurumsal web sitesinde olması gerekenler birden çoktur. Bu unsurların her birisinin web sitenize başarıyla uyarlanması gerekir. Uzman ekibimizle tasarımını üstlendiğimiz bütün web sitelerinde yer verdiğimiz başlıca unsurları şöyle sıralayabiliriz:

da icon1
Düzen

Web siteniz her yönüyle düzenli olmalıdır. Grafiklerin, metinlerin tamamı bir düzen dahilinde yer almalı, ziyaretçi sitenize geldiğinde aradığını ilk bakışta bulabilmelidir. Eğer bir kullanıcı sayfanıza girdikten kısa süre sonra aradığınız bulmazsa ayrılmakta, rakip sitelere geçmektedir. Bu nedenle web sitesi tasarımınızın ziyaretçinizin aradığına hızlıca ulaşacağı şekilde olması gerekir.

da icon2
Renk

Renklerin her alanda olduğu gibi web tasarımda da büyük önemi vardır. Renk seçiminin müşteri taleplerine uygun ve sitenizin amacıyla tutarlı olması gerekir. Özellikle sade renkler ve tasarımlar son dönemde daha çok dikkat çekmekte, ziyaretçiler sadeliği daha fazla beğenmektedirler. Yine kurumsal renkleriniz de doğru biçimde web sitenize entegre edilmelidir.

pr monitoring
Grafikler

Dijital ortam grafiğe oldukça müsaittir. Tasarımda logo, simge, fotoğraf gibi çeşitli grafiklerden yararlanabilirsiniz. Grafik kullanımında en temel husus boyutudur. Seçeceğiniz grafiklerin boyutları sitenizin açılış hızını düşürmeyecek nitelikte olmalıdır. İçeriklerle grafikler de uyumlu bulunmalıdır.

da icon3
Fontlar

Kurumsal web sitesi tasarımı yaparken her zaman kullanıcı odaklı düşünmek gerekir. Her dokunuş kullanıcı deneyimini arttırmalı, içeriği okunabilir kılmalıdır. Okunabilirlik üzerinde yazı tiplerinin büyük etkisi vardır. Farklı tarayıcılarda okunaklı görüntüler elde etmek için güvenli fontlar seçmeli, tek sayfada üçten fazla farklı yazı tüpüne yer vermemelisiniz.

da icon4
İçerikler

İçerikler için web sitenizin temel taşı diyebiliriz. Kaliteli içeriklerden yoksun bir web sitesi ne kadar iyi tasarlanırsa tasarlansın hedefe ulaşamayacaktır. Videolar, görseller veya metinlerin tamamının amaca uygun olması, ziyaretçilerinize aradıklarını verebilmesi, ilgi çekiciliği ile onları sayfada tutabilmesi gerekir. Kullanıcı deneyimi ile içerik arasında doğrudan bağlantı vardır.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Kurumsal web tasarımın unsurlarından sonra kurumsal web sitesi nasıl yapılır konusuna geçebiliriz. Web tasarım bir süreçtir. Bu süreç ne kadar sağlıklı ve özverili yönetilebilirse sonuç o kadar iyi olacaktır. Süreç şu şekilde ilerletilmelidir:

2953991

1. Planlama

Kurumsal web tasarımın ilk aşaması planlamadır. Bizler tasarıma başlamadan önce sizinle istişare ediyor, hedeflerinizi dinliyoruz. Ardından kitle analizi, rakip analizi, sektör incelemesi gerçekleştiriyoruz. Hedeflerini yansıtan, kitlenize hitap edecek, rakiplerinizle rekabet edebileceğiniz, sektörünüzün geleceğinde yer alabileceğiniz ve sizi yansıtan bir proje ortaya koyuyoruz.

19197386 1

2. Tasarım

Ön hazırlıklardan sonra sıra tasarıma gelmiştir. Ajans ekibimiz tasarım sürecini en iyi şekilde yürütmekte, marka kimliğinizi pekiştirecek tasarımlar ortaya çıkarmaktadır. Ardından oluşturulan taslak size sunulmakta, değişiklik talepleriniz varsa düzenlemeler yapılmaktadır.

5088201

3. Yazılım

Tasarımdan sonra yazılıma geçilir. HTML ve CSS kodlamalarınız uzman ekibimizce yapılır. Teslimden sonra kontrol sizde olacağından kullanımı kolay bir web tasarım olması sağlanır. Ekibimiz kişiye özel yazılım çalışmaları yapmakta, bu sayede her web tasarımımız özel olmaktadır.

20945365 scaled

4. Test

Tasarım ve yazılım aşamaları biten projelerin artık test aşamasına geçilir. Özel programlarımız eşliğinde sitenizin hızı, arama motorlarıyla optimizasyonu, kullanıcı deneyimi, yönetim kolaylığı gibi pek çok hususu test ediyoruz. Sonuçlara göre gerekli çalışmaları yapıyor ve sitenizi yayına hazır ediyoruz.

5000590

5. Yayınlama

Bütün çalışmalar tamamlandıktan sonra sıra son aşamaya geliyor ve sitenizi yayına açıyoruz. Sizler de modern, kurumsal kimliğinize uygun, arama motorlarının seveceği bir siteye sahip oluyorsunuz.

ULTIMATIF yansima logo 1

Sektöre Özel Tasarımın Önemi

Sektöre özel web sitesi tasarımı en çok dikkat edilmesi gerekenlerden birisidir. Çünkü her sektörün tasarım trendleri değişiklik gösterebilir. Bu nedenle tasarıma geçmeden önce sektörünüzdeki devleri, rakiplerinizi iyi analiz etmek gerekir. Sektörünüzü yansıtmayan tasarımlarla başarıya ulaşamayabilir, hedef kitlenizin tepkisini görebilirsiniz. Renk, içerik, yoğunluk gibi her detayın sektör analizi çerçevesinde yapılması başarıyı kolaylaştırır. Ajans olarak sektör analizine büyük önem veriyor, planlamalarımızı ona göre gerçekleştiriyoruz.

Feb Business 9 scaled

Neden Bir Ajansla (Bizimle) Çalışmalısınız?

Web sitesi tasarımında kimi zaman kendi bilgileriyle, etraftaki grafiker tanıdıklarıyla ya da yeterliliği tam olarak sorgulanmayan kişilerle çalışıldığını görüyoruz. Fakat yukarda da belirttiğimiz gibi bir kurumsal web sitesi tasarlamak deneyim, tecrübe, eğitim ve ekip çalışması gerektirir. Aksi taktirde yayına açacağınız web sitesi marka imajınıza büyük zarar verecek, prestij kaybına neden olacaktır. Ultimatif Ajans olarak sizlere profesyonel web tasarım ajansı ile çalışma ayrıcalığı sağlıyoruz. Her biri farklı alanlarda uzmanlaşmış ekiplerimizle tasarım sürecini en iyi şekilde yürütüyor, hedefleriniz ve isteklerinizi deneyimlerimizle harmanlayarak ortaya beklentilerinizin üzerinde web tasarımlar çıkarıyoruz. Siteniz yayına açıldıktan sonra da her zaman muhatap bulabileceğiniz, destek alabileceğiniz bir konumda yer alıyoruz.

Afyonkarahisar Web Tasarım Ajansı

Kurumsal Web Sitesi Ücreti

Aklınızda Bir Proje Varsa, Birlikte Değerlendirelim?

Web Tasarımı İçin Sizi Arayalım