fbpx
Home İçerik Makale Hizmeti

Metin Yazarlığı Hizmeti

Metin yazarlığı, İngilizce karşılığı copywriting olan bir ifadedir. Önceden belirlenmiş bir konuyla alakalı açıklayıcı, betimleyici, bilgi verici, ilgi çekici, özgün yazılar kaleme alma olarak tanımlanabilir. Dünya genelinde internet kullanımının had safhaya ulaşması nedeniyle insanların daha fazla içeriğe ihtiyacı olmaktadır. Her ne kadar web sitelerinin içerikleri arasında görseller, videolar, grafikler vs. olsa da metinler her zaman ilk sırada yer almakta, hatta bazı sayfalar sadece metinlerden oluşabilmektedir. Bütün bunlar da metin yazarlığı hizmeti taleplerinin artmasını sağlamaktadır.

Bugün ziyaret ettiğiniz her sayfada çeşitli içerik metinleri ile karşılaşırsınız. Kimi zaman bunları yazmanın çok kolay olacağını düşünebilirsiniz. Fakat iş zannedildiği gibi basit değildir. Eğitim, deneyim, yetenek ve özveri gerekmektedir. Üstelik internette bir içerik metni yazmak bir deftere, kağıda yazı yazmaktan çok daha farklıdır.

İnternetteki sayfalara yazılan içeriklerin mutlaka belli konulara özel olması, hedef kitleyi etkileyecek nitelikte bulunması, konunun dışına çıkmadan, giriş – gelişme – sonuç üzerine oluşturulması gerekmektedir. Üstelik arama motorlarının kriterleri vardır ve yazılan içerik metinleri arama motorlarının şartlarına da uygun olmalıdır. Ultimatif Ajans olarak bizler alanında uzman metin yazarı ekibimizle sayfalarınız için en uygun içerikleri üretiyor, hedeflerinize en hızlı ve en etkileyici şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz. Fakat bu yazımızda metin yazarlığı hizmeti hakkında bütün detaylara da yer vermek istiyoruz.

4968851

Neden Metin Yazarlığı Hizmeti Almalısınız?

Bütün web sitelerinin amacı daha fazla ziyaretçi trafiği çekmektir. Bunun sonucunda ürün/hizmet satışı, markalaşma, kurum prestiji gibi kazançlar ortaya çıkmaktadır. Fakat bugün hangi sektörde olursa olsun çok fazla web sitesi vardır ve bunlar dijital ortamda birbirleriyle rekabet halindedir. Neden metin yazarlığı hizmeti almalıyım sorusunun cevabı tam da burada yatmaktadır.

Bu noktada metin yazarlığı hizmetinin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

digital agency check

Arama motorlarının web sayfalarını sıralarken kullandığı çeşitli kriterler vardır ve bunlardan birisi düzenli içerik girilmesidir. Metin yazarlığı hizmeti alarak sitenizin içeriklerini zenginleştirebilir, arama motorlarında daha üst sıralara çıkabilirsiniz.

digital agency check

Web içeriklerinde SEO çok önemlidir ve SEO metin yazarlarının dikkat etmesi gereken en temel hususlardandır. Profesyonel bir metin yazarlığı hizmeti aldığınızda sahip olacağınız metinler SEO uyumlu olur ve bu da ziyaretçi trafiğinizi doğrudan etkiler.

digital agency check

Web sitelerinin trafik çekmede en etkili noktası metinlerdir. Metinler de anahtar kelimeler üzerine oluşturulur. Profesyonel metin yazarlığı hizmeti ile doğru anahtar kelimelerinin homojen dağıtıldığı yazılara sahip olabilirsiniz.

digital agency check

Web siteniz 7 gün, 24 saat aktif bir mağaza gibidir. Gelen müşterilerinizle konuştuğunuz, onları ikna etmek istediğiniz nokta da metinlerdir. Bu nedenle metinlerinizin doğru başlıklarla, doğru anahtar kelimeleriyle ve uzunlukta hazırlanmış olması gerekir. Metin yazarlığı hizmeti ile buna sahip olabilirsiniz.

Metin Yazarlığı Kapsamında Verilen Hizmetler

Web siteleri için metin yazarlığı hizmeti almak isteyenlerin aklındaki sorulardan birisi metin yazarlığı hizmeti kapsamı nedir olmaktadır. Bu kapsamda verilen hizmetler oldukça fazladır ve tamamen müşteri ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bizler uzman metin yazarlarımızla birlikte internette karşılaşacağınız (yasa dışı ve etik dışılar hariç) bütün sektörler için metin içeriği üretimi yapabiliyoruz.

En çok talep edilen metin içerikleri şunlar olmaktadır:

389 Converted

Metin yazarlığı yapılığında her alan için yazılacak içerikler farklıdır. Her içeriğin ayrı bir dili, ayrı bir formatı vardır ve bunların ayrımına varacak olanlar profesyonel metin yazarlarıdır. Hangi içerik türünde olursa olsun uyulması gereken kurallar da vardır. Örneğin web sitelerinizde yer alacak bütün metinlerin özgün olması, herhangi bir kopya içerik barındırmaması gerekir. Metin yazarlarının en fazla mesai harcadıkları hususlardan birisi de kopya içerik çıkmayacak şekilde metinler üretmektir. Metin yazarlarımız talebe göre her türlü metni istenen uzunlukta, istenen konuda, özgün şekilde oluşturabilmektedirler.

Aklınızda Bir Proje Varsa, Birlikte Değerlendirelim?

Makale Hizmeti İçin Sizi Arayalım

  SEO Uyumlu Metin Yazarlığı Hizmeti

  SEO bir içeriğin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması adına yapılan çok kapsamlı ve uzun soluklu çalışmalar bütünüdür. SEO ile alakalı en temel hususlardan birisi ise metnin SEO uyumlu olmasıdır. Eğer sayfanızda yer alan metin SEO uyumlu değilse diğer içeriklerinizin, web tasarımınızın, siteniz için ayırdığınız bütçenin vs. tam olarak karşılığını alamazsınız. Bu nedenle hangi sektörde web sitesine sahip olursanız olun SEO uyumlu metin yazarlığı hizmeti almanız gerekir.

  SEO uyumlu metinlerde hedef kitle analizi yapılır. Hedef kitlenin ne tür metinlerden hoşlanacağı, okuyabilecekleri e ideal metin uzunluğu belirlenir. Ardından ziyaretçilerin ürün ya da hizmetle alakalı en çok hangi anahtar kelimeleri arattırdıkları tespit edilir. Daha sonra da heading etiketleri kullanılarak metinler oluşturulur.

  Ajansımız uzman kadrosu içeriklerinizin en üst sıralarda yer alması için SEO içerek metinler oluşturmakta, ön araştırmadan metnin teslimine kadar her detayla ilgilenmektedir. Hazırlanan metinlerimiz çeşitli intihal programlarında taranmakta, kopya içerik olmadan, yüzde 100 özgünlükle tarafınıza teslim edilmektedir.

  Anahtar Kelime Odaklı Metin Yazarlığı Hizmeti

  Anahtar kelime internet kullanımında anahtar vazifesi görür. Siz Google’ı açıp arama kutucuğuna bir anahtar kelime yazarsınız ve arama motoru karşınıza o anahtar kelime ile ilgili içeriklerin olduğu siteleri sıralar. Uzman metin yazarlarının da buna göre hareket etmesi gerekir.

  Anahtar kelime odaklı metin yazarlığı hizmeti verilirken ilk olarak doğru anahtar kelimeler seçilmelidir. Bunun için Google Ads gibi çeşitli anahtar kelime araştırma araçlarından yararlanılabilir. Doğru anahtar kelimeler seçildikten sonra bunların metnin başlıklarında ve her başlık altındaki içerik metinlerinde kullanılması gerekir.

  Başlıklarda ve metin içinde anahtar kelimeler herhangi bir ek almadan kullanılmalıdır. Aksi taktirde arama motoru filtrelerken doğru algılayamayabilir. Ayrıca anahtar kelimelerin yer aldığı cümleler dil bilgisi kurallarına uygun olmalıdır. Anlamsız, kuralsız, konu ile alakasız cümlelere yer verilmemelidir.

  Metinlerde anahtar kelimeler belli bir oranda kullanılmalıdır. Google için en ideali yüzde 1 oranında, homojen şekilde dağıtılmasıdır. Yani 1000 kelimelik bir metinde 10 anahtar kelime kullanılabilir.

  Profesyonel metin yazarlığında hem arama motoru optimizasyonları hem de ziyaretçiler dikkate alınmalıdır. Google başta olmak üzere bütün arama motorları bünyelerindeki sayfaların ziyaretçileri en iyi şekilde memnun olmasını ister. Bu yüzden ziyaretçilerin aradıklarını bulabilecekleri, doğru ve tam bilgilere ulaşabilecekleri sayfaları daha üst sıralara taşırlar. Metin yazarlarının da anahtar kelimelere odaklanırken metinlerin doyurucu olmasını göz ardı etmemesi, okuması kolay, bilgi yönünden dolu metinler ortaya çıkarmaları gerekir. Yazarlarımız bütün detayları dikkate alarak içerik oluşturmaktadırlar.

  Afyonkarahisar Metin Yazarlığı Hizmeti

  Ajansımız Afyonkarahisar metin yazarlığı hizmeti arayışında olanların ilk günden bu yana en çok tercih ettikleri firmadır. Bünyemizde her biri farklı alanlarda uzman metin yazarlarımız bulunmakta, her isteği karşılayabilmektedirler. İhtiyaç duyulan konu üzerine sektörel detaylı araştırma yapan yazarlarımız ardından gerekli makaleleri hazırlamaktadırlar. Metinlerinizin tamamı SEO uyumlu olduğu için arama motorlarında sıralamanızı yükseltmektedir.

  Metinlerinizde en çok aranan anahtar kelimeler SEO kuralları da dikkate alınarak kullanılmakta, böylece web siteniz daha fazla tıklama almaktadır. Çalışmalarımız sonucunda web siteniz tamamen legal şekilde, daha fazla kullanıcıya ulaşmayı başarmaktadır.

  Metin Yazarlığı Hizmeti Fiyatları

  Metin yazarlığı hizmeti almak isteyen kişilerin ilk aklına takılan sorulardan birisi metin yazarlığı hizmeti fiyatları olmaktadır. Fiyatlandırma üzerinde etkili olan pek çok detay vardır ve bu nedenle ajansımız proje bazlı fiyatlandırma yapmaktadır.

  Siteniz için oluşturulacak içeriğe, içeriğin kapsamına, uzunluğuna, hazırlanması istenen süreye bağlı olarak fiyatlandırmalar değişmektedir. Bununa birlikte web siteleri için oluşturulan metin içerikleri en uzun kalan içeriklerdir. Bu nedenle metin yazarlığı firması seçerken öncelik fiyatlandırma yerine kalite olmalıdır. Kaliteli, deneyimli ve eğitimli metin yazarlarından oluşan bir ekip siteniz için SEO uyumlu, anahtar kelimeleri doğru seçilmiş, doğru başlıklar oluşturulmuş, ideal uzunlukta, tamamen özgün içerikler oluşturacaklardır. Böylece sayfanızda yer alan içerikler arama motorları sıralamasında üst sıralara çıkmanıza, orada uzun süre kalabilmenize olanak sağlayacaktır.

  Ultimatif Ajans olarak dijital ortamda sizleri layık olduğunuz zirveye taşımayı hedefliyoruz. Bunun için her biri dijital dünyanın farklı alanlarında uzmanlaşmış, geniş bir ekiple hizmet veriyoruz. Ülkemizin her neresinde olursanız olun ihtiyaçlarınız için bir telefon mesafesinde yer alıyoruz. Sayfalarınız için ihtiyaç duyduğunuz bütün konularda ve özelliklerde metinler üretiyoruz. Söz verdiğimiz işi söz verdiğimiz zamanda teslim etmeye azami gayret gösteriyoruz. Bütün bunları yaparken her bütçeye hitap edebilmek adına en uygun fiyatlı metin yazarlığı hizmeti vermeye çalışıyoruz. Sizlere bizden bilgi almadan metinlerinizi başka yere yazdırmamanızı öneriyoruz.

  musteri yorumlari
  musteri yorumlari

  Müşterilerimizden Gelen Yorumlar:

  "Ultimatif ajans ile çalışmak gerçekten çok rahatlık verici. Özellikle Caner bey'e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum Başarılar Dilerim."

  Testimonial Image
  Op Dr Arif Aydın

  Plastik Cerrahi Uzmanı

  "Solido reklam aracılığı ile ultimatif ekibi ile çalışmaya başladık. Kendileri her konuda bize çok güzel çözümler sundular ve uyguladılar. Bence ultimatif bir ajanstan çok daha fazlası."

  Testimonial Image
  Sıtkı B.

  Yönetim Kurulu Başkanı

  "Otelimizin reklam ve sosyal medya yönetimini gerçekten çok başarılı bir şekilde yapıyorsunuz. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim."

  Testimonial Image
  Sayit O.

  Genel Müdür

  "Turizm gerçekten zorlu bir sektördür. Ultimatif bu sektördeki imkansızları çok kolay bir şekilde başarıyor. Otelimiz için gereken bütün çözümleri tek bir muhattap ile çözmek gerçekten çok rahatlatıcı"

  Testimonial Image
  Kadir B.

  Genel Müdür

  "İşinizi gerçekten severek yapıyorsunuz. Sizinle çalışmak da bizi mutlu ediyor 🙂 Başarılarınızın devamını dilerim."

  Testimonial Image
  Talha A.

  Genel Müdür

  "Turizm ve tur şirketi olarak yoğun tempomuzu rahatlıkla yönetmeniz bizi çok rahatlattı. Başarılarınızın devamını dilerim."

  Testimonial Image
  Sayit S.

  İşletme Sahibi

  "Reklam konusunda gerçekten harika işler çıkartıyorsunuz. Görsel tasarımları bir harika!"

  Testimonial Image
  Eyüp Ç.

  Genel Müdür