fbpx
Home Google Ads (Adwords) Reklam Yönetimi

Google Ads (Adwords) Yönetimi

ppc adwords
Google AdWords

Farklı reklam modelleri ile mutlak başarıya ulaşmanızı sağlar

ppc Keyword Research
Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizleri ve uygulanacak olan eşleme türlerini belirliyoruz. Bununla birlikte arama terimleri analizlerini de sunuyoruz.

ppc Three Way
Reklam Kurulumu

Yeni kullanıcılar için sıfırdan reklam kurulumu yaptığımız gibi varolan reklamlarında kurulum hatalarını kontrol edip düzenliyoruz.

ppc img 1

Google Ads (Adwords) Avantajları

pay per click icon1
Analiz ve Ölçüm Yapılabilir
pay per click icon2
Ürünlerinizi ve Hizmetlerinizi Lİsteleyebilir
pay per click icon3
Potansiyel Müşterilerinizden Anında Dönüş Alırsınız
pay per click icon4
Performansa Göre Optimizasyonlar Yapılabilir

Aklınızda Bir Proje Varsa, Birlikte Değerlendirelim?

Google Ads Reklam Yönetimi İçin Sizi Arayalım

  GOOGLE ADWORDS
  Reklam yönetimi

  Google Ads Reklam Yönetimi

  Google Ads (Adwords) ile, işletmenizin sunduğu hizmet veya ürünleri müşterilerinize en uygun kanallardan sunarak daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlar. Google Ads ın sunmuş olduğu farklı reklam modelleri içerisinden işinize en uygun reklam modelini seçmek ve doğru bütçe yönetimi, hedef kitle, demografi, dönüşüm oranları yapılandırması ile işletmenizi başarıya ulaştırır.

  Google Ads reklamları sürekli analiz edilerek değişken stratejiler uygulanması gereken bir yapıdadır. Herşeyi otomatik olarak ayarladığınızda karşınıza yüksek maliyetler çıkması muhtemeldir. Bunun için bir uzmanla çalışmalı ve teklif/reklam ayarlamalarınızı profesyonel bir şekilde yaptırmanız sizin için en iyisi olacaktır. Google Ads ile birlikte Analytics, Webmaster Tools, Google Merchant Center (E-Ticaret) ve Google benim işletmem hesapları paralel olarak kullanılarak daha doğru sonuçlar elde etmek mümkün.

  Reklam mı? Seo mu?

  Bir çok müşterimizden gelen soru bu yönde. Sürekli olarak reklama para ödemek yerine SEO çalışması ile organik ziyaretçi kazanmak daha karlı olmaz mı?

  Bize göre reklam ve seo çalışması birlikte yürütülmelidir. Seo çalışmasına bağlı olarak reklamın bütçesi düşürülebilir ama tamamen bitirmek yanlış bi kavram. Seo ile Google Arama Ağı’nda kelime sorgularında üst sıralarda yer alarak organik ziyaretçi kazanabilirsiniz fakat aynı kelimede reklam verenler mutlaka sizin üzerinizde yer alacak ve bu da potansiyel müşteri kaybına yol açacaktır. Anahtar kelimenizde üst sıralarda yer alsanız bile Google’ın farklı reklam varyasyonları ile sadece arama sonuçlarından değil, Görüntülü reklam ağı ve diğer benzer reklam formatları ile sitenize çok daha kaliteli kitle çekebilirsiniz.

  Google Ads Arama Ağı Reklamları

  Google arama motorunda belirlenen anahtar kelimeler arandığında tetiklenen reklam modelidir. Reklam metni link ve açıklama reklam yöneticisi tarafından oluşturularak belirlenen anahtar kelimede reklamın tetiklenmesi sağlanır. Ücretlendirmesi sadece reklam tıklandığında yapılır gösterime ödeme yapmazsınız. Reklam modelleri içerisinde en eski ve en çok kullanılan modellerdendir. Arama sonuçları sayfasında reklam alanları kısıtlı olduğu için reklam veren sayısına göre teklif ayarlaması yapılmalıdır.

  Google Ads Alışveriş Reklamları – E-ticaret Reklamları

  E-ticaret siteleri için vazgeçilmez bir reklam modelidir. Ürünlerinizi görselleri açıklamaları ve fiyatları ile birlikte alışveriş sekmesinde yayınlanmasını sağlar. Ayrıca görüntülü reklam ağı modeliyle birleştiğinde kataloglarınızı farklı sitelerde reklam olarak gösterebilirsiniz. Yine aynı şekilde daha önce sitenize girerek bir ürüne bakan kullanıcıya farklı bir sitede baktığı ürünü karşısına çıkartarak Re-Marketing (Yeniden Pazarlama) modeli kurabilirsiniz.

  Google Merchant Center kurulumu yapılabilmesi için kullandığınız e-ticaret sisteminin feed yapısının buna uygun olması gerekmektedir. Eğer uygun değilse bizden destek alarak uygun bir feed yapısı sağlayabilirsiniz. Ürünlerinizi Google Merchant ile senkronize ettikten sonra Google ads hesabını bağlayarak katalog reklamları yayınlamanız mümkün.

  Google Ads Görüntülü Reklam Ağı

  Google Ads Görüntülü Reklam Ağı sayesinde hizmetlerinizi ve ürünlerinizi milyonlarca Google İş Ortağı web sitesinde ve uygulamalarında görsel veya video olarak yayınlayabilirsiniz. Bu reklam modelini daha çok sosyal medya reklamlarına benzetebiliriz. Belirli davranışları sergileyen potansiyel müşterilerinize reklam gösterimi yapılır, bilinirliğiniz artar. Müşteri reklama tıkladığında direk olarak alakalı sayfaya girer. Aynı şekilde Google reklamları yayınlayan uygulamalarda da reklamlarınız yayınlanır. Bu reklam modeli için görsel, video, logo gibi materyaller gerekmektedir. Arama ağı reklamı gibi sadece reklam metni ile reklam vermeniz mümkün değildir.

  Google Ads Akıllı Reklamlar (Google Ads Ekspress Hesabı)

  Google’ın 2020 yılında kullanıcılarına sunduğu minimal reklam verme aracıdır. Genellikle lokal hizmet veren işletmeler için kullanılmaktadır. Google Ads gibi gelişmiş ve karmaşık seçenekler yoktur. Google haritalar’da ve internette gösterilen otomatik reklamlar oluşturur. Minimum bilgi ve efor ile işletmenizin konumuna göre reklamlar oluşturabilir ve telefon aramaları alabilirsiniz.

  Google Ads Video Reklamlar (Youtube Reklamları)

  Youtube üzerinden ve yine aynı şekilde Google iş ortağı mobil uygulamalar üzerinden video reklamları yayınlamanızı sağlar. Kullanıcıların ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar yayınlamanız mümkündür. Farklı ücretlendirmeleri vardır.

  Google Ads Uygulama Reklamları – Uygulama Yükletme

  Google Reklam Ağlarında Mobil uygulamanızın tanıtılması veya Mobil Uygulamanızın daha fazla sayıda indirilmesi için dikkat çekici reklamlar hazırlayabilirsiniz. E-Ticaret tarafında gerçekleşen dönüşümlerin yarısından çoğunun Mobil Cihazlar tarafından yapıldığı düşünüldüğünde Uygulama Reklamları en iyi seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Choose Your Pricing Plan

  Silver Plan

  $ 349/ Month
  • 5 Top 10 Ranking Guarantee
  • Website Analysis
  • Keyword Research and Analysis
  • Google analytics installation
  • Content Optimization

  Gold Plan

  $ 549/ Month
  • 5 Top 10 Ranking Guarantee
  • Website Analysis
  • Keyword Research and Analysis
  • Google analytics installation
  • Content Optimization

  Platinum Plan

  $ 999/ Month
  • 5 Top 10 Ranking Guarantee
  • Website Analysis
  • Keyword Research and Analysis
  • Google analytics installation
  • Content Optimization

  Google Ads Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Google Ads yönetimi ile alakalı sıklıkla karşılaştığımız soruları inceleyin. Aklınıza takılan sorular için iletişime geçin.

  Reklamların geri dönüşleri reklam yayını girdiği zaman başlar. Reklam görüntülemeleri ve tıklamaları reklam panelinden takip edilebililir. Fakat reklam performansının ölçülebilmesi ve performansı üzerine doğru şeyler söyleyebilmek için reklam yayına girdikten sonra raporların ölçülebilir olabilecek kadar zaman geçmesi gerekiyor

  Bunun net bir süresi yok. Reklamın yayında kalma süresi sizin bütçenize, tıklama başına verilen maliyete göre değişkenlik gösterebiliyor. Reklamlar günlük bütçeyi aştığında veya belirlenen zaman aralığı dolduğunda yayınlanmaz.

  Elbette. Biz tüm reklam yönetimini şeffaf bir şekilde sizin paneliniz üzerinden sağlıyoruz. Böylece yaptığımız değişiklikleri, ulaştığımız raporları bizim gibi siz de görebiliyorsunuz.

  Bütçe tamamen sizin ekonomik durumunuzla doğru orantılı. Günlük 30 tl de ayırabilirsiniz 300 tl de. Reklam sürekliliği ve geri dönüşleri de bu miktarla doğru orantılı oluyor genelde.

  Evet. Reklamları dilediğiniz zaman duraklatabilirsiniz. Duraklatılmış reklamlar da dilediğiniz zamanda aynı yapıyla tekrar yayına alınabilir.

  Hayır malesef eğitim hizmetimiz yok. Performansımızın tamamını bizimle çalışan müşterilerimize ayırmak zorundayız.

  SITE DUZENLEME son