fbpx
Home E-Mail Pazarlama
hand-pressing-envelope-that-is-sent-world

E-posta Pazarlama Nedir?

digi-marktng-email
İletim Süresinin Kısa Olması
pr Global Presence
Hedef Kitle Belirleme
pr Best In Class
Takip Ve Analiz Kolaylığı
seo-serviceicon-icon6
Kişiselleştirme

E-posta Pazarlama İle Şirketiniz Daha Hızlı Büyüsün

E-Posta Pazarlama İçin Sizi Arayalım

  E-posta Pazarlamanın Avantajları

  3675555

  E-posta pazarlama ile işletmenize yol gösterebilirsiniz. Bir e-posta pazarlama stratejisinin oluşturulması uzun bir süreçtir. Buna rağmen hangi stratejinin oluşturulması, hangi pazarın hedeflendiği gibi hususlar işletmeye yol gösterici olması açısından önemlidir.

  Başvuracağınız taktikleri belirlemek maksadıyla e-posta pazarlamadan istifade edebilirsiniz. Hayali müşteriler oluşturarak onları tanımlayabilir, hitap şeklinizi belirleyebilir ve hedef kitlenize nasıl teklifler oluşturmanız gerektiğini ortaya koyabilirsiniz.

  E-posta pazarlama ile pazarınız hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Müşteri profilini oluşturmak çok önemlidir. Bu kapsamda hedef kitlenin yaş aralığı, cinsiyeti ya da satın alma alışkanlıkları iyi analiz edilmelidir.

  E-posta pazarlama ile hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Pazarda bulunan kişilerin ilgi duyduğu alanları öğrenmek büyük önem taşır. “Müşterileriniz neden sizi tercih etsin?” sorusu kapsamında detaylı araştırma yapabilirsiniz.

  E-posta pazarlamadan e-mail kampanyalarının performansını ortaya koymak için de yararlanabilirsiniz. Pazarlama stratejinizi ister kazancınızı arttırmaya yönelik, ister görüntülenme ya da tıklanma sayısını artırmak için belirleyin. Bu kapsamda gerekli verimlilik analizi yaparak stratejinizi her alanda genişletebilirsiniz.

  Günümüz dünyasında markaların en çok tercih ettiği dijital pazarlama çalışmalarının başında e-posta pazarlama gelir. Söz konusu pazarlama çalışmasının birçok avantajı vardır.

  • Düşük Maliyet: E-posta pazarlama yöntemi, geleneksel pazarlama yöntemlerine göre çok daha düşük bir maliyettedir. Söz konusu sistem genellikle satış odaklı olduğundan harcanan bütçe kısa sürede dengelenir.
  • Kısa Sürede İletişimin Sağlanması: E-posta pazarlama, direkt olarak hedef kitleye yönelik yapılan bir çalışmadır. Verilmek istenen mesaj ya da kampanya bilgisi, anında hedef kitleye ulaştırılır.
  • Takibin ve Analizin Kolaylıkla Yapılması: E-posta pazarlama yönteminde sürecin takip edilmesi son derece kolaydır. Örnek vermek gerekirse; e-posta gönderilen kullanıcıların hangilerinin e-postayı açtığı veya sildiği, kimlerin mesajı okuduğu gibi takip ve analizler yapılabilir. Ayrıca e-postanın ulaştığı kullanıcıların yaşadığı yer, yaş, cinsiyet gibi parametreleri strateji geliştirmek için kullanılabilir.
  • Hedefleme: E-posta pazarlamada mesajlar hızla hedef kitleye ulaştırılır. E-posta verilerini değerlendirerek pazarlama stratejinizi belli bir hedefe yönlendirebilirsiniz.
  • Kişiselleştirme: E-posta araçlarından istifade edilerek kullanıcılara ismi ile hitap etmek mümkün hale gelir.

  Hassas bir çalışma yöntemi ile e-posta pazarlama stratejinizi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak e-posta pazarlama stratejisinin nasıl oluşturulacağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

  • E-mail pazarlama hedeflerinizi belirleyin.
  • Hedefinizin doğru ve gerçekçi olması çok önemlidir. Bu kapsamda hedeflerin yapılan işin niteliğine ve geleceğine uygun şekilde belirlenmesi gerekir. Belirlenen hedeflere ulaşmak için de her türlü gayret sarf etmeye işletme olarak hazır olunmalıdır.
  • Kaliteli bir e-mail listesine sahip olun.
  • Toplu mail programı ile mesaj gönderdiğiniz kişilerin markanız ile ilgili kişiler olması gerekir. Bu kapsamda kaliteli bir e-posta listesine sahip olmak çok önemlidir. Örneğin; kadın giyim üzerine satış yaptığınız bir platformda mail listenizde erkeklerin olması acemice bir yaklaşım olur. Bu süreçte toplu mail gönderme programı gibi sistemlerden de istifade edebilirsiniz.
  • Abonelikleri ilgili içeriklere göre tasnif edin.
  • Abonelerinizin her birine, kendilerine uygun içeriklerle ilgili reklamların gitmesi gerekir. Bu konuda ayrıntılı bir çalışma ile tasnif işlemini kolayca yapabilirsiniz.
  • Kişiselleştirilmiş konu başlıkları oluşturun.
  • Pazarlama stratejisi edinirken müşterilerinize önem verdiğinizi gösteren kişisel konu başlıkları oluşturmanız ilgi çekiciliğinin yanında müşteri sayınızı da artırır.
  • E-mail pazarlama stratejiniz öncelikli olarak mobil kullanıcılara yönelik olsun. İnsanların büyük bir çoğunluğunun interneti akıllı telefon ya da tabletler aracılığı ile kullandığını düşündüğünüzde stratejinizin mobil kullanıcılara yönelik olmasının işlerinizi pratikleştireceği ön görülebilir.
  • E-mail kampanyalarınızdaki stratejileri pekiştirmek maksadıyla otomatikleştirme yöntemini tercih edin. İilgili kampanyalar geliştirdikçe otomatik mail gönderimi sağlayarak stratejinin pekişmesine destek olabilirsiniz.
  product a b testing

  E-posta Mesajları için A/B Testi

  A/B testi e-posta mesajlarında çeşitli öğelerinin farklı versiyonlarını karşılaştırarak hangisin daha yüksek performans gösterdiğini kolayca görmenizi sağlar.

  E-posta Konu Satırı Testi

  Kampanyanız için hangi konu satırının daha etkili olduğunu bulmak için farklı konu satırlarını karşılaştırabilirsiniz.

  E-posta İçerik Testi
  Kampanyanın metin uzunluğu, eylem çağrısı, başlık görseli gibi farklı öğelerini karşılaştırmanızı sağlar. Hangisinin daha çok tıklanma aldığını görmek için tamamen farklı iki tasarımı bile karşılaştırabilirsiniz.

  19197386

  Gerçek Zamanlı Başarınızı Ölçün

  E-posta kampanyalarınızın başarısını anlık olarak gözlemleyerek, ölçümleyebilirsiniz.

  FHer e-posta kampanyası için e-postalarınızın açılma, yönlendirilme ve nerede açıldığı gibi bilgileri detaylı izlemenize olanak tanıyan çok sayıda raporlama aracı sunuyoruz.

  • İletilebilirlik Ekibimiz Yanınızda

  Konusunda uzman “iletilebilirlik” ekibimiz e-postalarınızın teslim sürecini izleyerek, tüm e-postalarınızın müşterilerinizin “gelen kutusu”na düşmesi konusunda size yardımcı oluyor.

  digi makt digital marketing
  Mobil Uyumlu E-posta Pazarlama
  seo Obligation
  Kişiselleştirilmiş Dinamik İçerikler
  digi makt Social Media Advertising
  E-posta Kampanyalarında Otomasyonun Gücü

  E-posta Pazarlama Önerileri

  da icon1
  E-posta Pazarlama ile Hedeflerinize Ulaşın

  Müşterilerinize zaman zaman kampanyalar, firma ile ilgili gelişmeler, indirimler ya da fiyat değişiklikleri ile ilgili e-posta gönderebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinize sürekli güncel bilgiler sağlayabilirsiniz. Gönderdiğiniz e-postalar potansiyel müşterilerinizi harekete geçirir.

  da icon2
  Etkili E-posta Kampanyaları Oluşturun

  Belli zaman aralıklarında etkili e-posta kampanyaları oluşturarak markanızın akılda kalıcılığını arttırabilirsiniz. Bu kapsamda video içerikli e-posta gönderimlerinden de istifade edebilirsiniz. En güncel ve ilgi çekici videoları haftalık ya da aylık olarak müşterilerinize gönderebilirsiniz.

  pr monitoring
  E-postalarınızı Özelleştirilebilir Şablonlarla Oluşturun

  E-postalarınızı özelleştirerek belli şablonlar ışığında e-posta pazarlama stratejinizi geliştirebilirsiniz. Bu kapsamda pasif müşterilerinizi tespit ederek onları harekete geçirici e-postalar gönderebilirsiniz.

  da icon3
  Müşterilerinize Özelleştirilmiş ya da Toplu Mail Gönderimi

  Müşterilerinizle özel mesajlar yardımı ile iletişime geçebilirsiniz. Bu kapsamda web sitenizden alışveriş yapan müşterilere teşekkür mesajı gönderebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinize değer verdiğinizi göstermiş olursunuz.

  da icon4
  Yapılan İşe Göre E-Posta Gönderme

  Alışveriş sonrasında müşterilerinize göndereceğiniz “Ödemeniz alındı.” mesajı da onları önemsediğinizin bir göstergesi olarak algılanır. Bu sayede müşterilerinizin hem markaya hem de işleyiş şeklinize güveni oluşmuş olur.

  pr Content Optimizations
  Kampanya ve Özel Günlerde

  Mail araçlarını kullanarak müşterilerinize özel günlerde de mail gönderebilirsiniz. Bu kapsamda gönderilen doğum günü mesajları müşterileriniz üzerinde akılda kalıcılığı arttıracaktır. Özel günlerde müşterilerinize özel kampanyalar organize ederek onları etkileme yoluna gidebilirsiniz.

  musteri yorumlari
  musteri yorumlari

  Müşterilerimizden Gelen Yorumlar:

  "Ultimatif ajans ile çalışmak gerçekten çok rahatlık verici. Özellikle Caner bey'e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum Başarılar Dilerim."

  Testimonial Image
  Op Dr Arif Aydın

  Plastik Cerrahi Uzmanı

  "Solido reklam aracılığı ile ultimatif ekibi ile çalışmaya başladık. Kendileri her konuda bize çok güzel çözümler sundular ve uyguladılar. Bence ultimatif bir ajanstan çok daha fazlası."

  Testimonial Image
  Sıtkı B.

  Yönetim Kurulu Başkanı

  "Otelimizin reklam ve sosyal medya yönetimini gerçekten çok başarılı bir şekilde yapıyorsunuz. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim."

  Testimonial Image
  Sayit O.

  Genel Müdür

  "Turizm gerçekten zorlu bir sektördür. Ultimatif bu sektördeki imkansızları çok kolay bir şekilde başarıyor. Otelimiz için gereken bütün çözümleri tek bir muhattap ile çözmek gerçekten çok rahatlatıcı"

  Testimonial Image
  Kadir B.

  Genel Müdür

  "İşinizi gerçekten severek yapıyorsunuz. Sizinle çalışmak da bizi mutlu ediyor 🙂 Başarılarınızın devamını dilerim."

  Testimonial Image
  Talha A.

  Genel Müdür

  "Turizm ve tur şirketi olarak yoğun tempomuzu rahatlıkla yönetmeniz bizi çok rahatlattı. Başarılarınızın devamını dilerim."

  Testimonial Image
  Sayit S.

  İşletme Sahibi

  "Reklam konusunda gerçekten harika işler çıkartıyorsunuz. Görsel tasarımları bir harika!"

  Testimonial Image
  Eyüp Ç.

  Genel Müdür